potrebna pomoc

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
elvisahodzic
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 2:57 pm

potrebna pomoc

Post od elvisahodzic » Sre Apr 22, 2009 3:19 pm

selam alejkum,
ja sam student medicine u austriji i trenutno zavsavam ostalo mi je jos 4 ispita.no ono sto je vazno jeste sto sam ja poprilicno uvjerena da sa mnom nesto nije uredu.moram navesti da sam uvijek bila dobra u skoli i da nikad nije bilo problema oko toga..studij sam zapocela u sarajevu i mogu reci da mi nije lose islo a onda sam se prebacila u austriji i u pocetku je bilo sasvim ok..a onda sam primjetila da sa mnom nesto nije ok...par ispita sam izasla i bilo je tacno kao da je znao sta ne znam...uspjela sam na jedvite jade da to polozim...ali sam se svaki put poslije ispita osjecala nezadovoljnom.onda se pocelo desavati da sam par ispita pala..jednom mi se desilo na pismenom da je prof oborio me i ako sam ja bila sigurna da sam uradila za dobru ocjenu.otisla sam kod njega nasla par stvari koje on nije vidio i onda kao da se dvoumio da li da me pusti ili ne i onda kao da se odjednom naljutio i rekao ne meni ovo nije dovoljno,a to znaci da sam ja min 70 posto testa uradila...na drugim ispitima je tacno bilo ako samo jedno jedino pitanje ne naucim njega dobijem prvog i mislila sam u pocetku ok ja sam peh i to ce proci ali pored slabijem uspjeha ja nisam nocima mogla da zaspem ili jednostavno uspijem da kratko zaspem i svako vec u tacno 3:15 kao da me neko digne iz kreveta ja se probudim srce pocne da tuce ja ucim ucim zaspem i onda opet kao da me neko pritisce uz krevet ili me gura sa kreveta ili me davi...a da nepricam da mi je na ispit bilo gore izaci nego 4 god biti u ratu...i onda sma cula za jednog hodzu otisla sam kod njega i on je potvrdio da sa mnom ije sve u redu rekao je da to sto trenutno prozivljavam malo ko bi uspio da prezivi i da je cudo da nisam vec poludila a i ja sam imala takav ocjecaj svaki djelic mog tijela je bio pod stresom svaki zivac je na meni titrao....i moram priznati da mi je pomogao ma kako zvucalo bogohuljenje...nakon mozda par mejseci sasvim slucajno sam pronasla jednu knjigu koju nisam nikad koristila a dobila sam je na poklon i u njoj sam nasla zapis koji me iznova potresao,odmah sam ga zapalila...moram reci da uz sve to nisam imala ni srece u ljubavi,znaci sve je ok zapocinjalo a onda odjednom kao da su se momci u sekundi promjenili imala sam osjecaj da me ne mogu ocima da vide...naravno uz sve to sam pocela i komplekse da nabijam...moram priznati da mi je sad malo bolje bolje spavam nemam vise osjecaja da me neko gusi davi,ali ono sto je ostalo jos uvijek da nemam stvarno srece na ispitu....i svaki ama bas svaki put imam osjecaj da me prof ne moze da gleda u oci i cak su svi primjetili prisutni na ispitu da dobijam poprilicno cudna pitanja ili da me na pitanju koje super znam provocira.a cesto se desava da ljudi dolaze kod mene da im objasnjavam stvari za ispit.i obicno ako kazem ne bih voljela to da dobijem na ispitu upravo to dobijem.razumijem da svaki ima lose dane i da se ne moze uvijek imati srece na ispitu ali ja zavrsavam medicinu i mogu reci da jos nijednom nisam izasla sa ispita a da sam bila zadovolja iako znam da nikad ne izadem na ispit bez min 90%naucenoga.ne moze mi niko reci da su to slucajnosti i uvijek dobijem nizu ocjenu nego sto zasluzujem,i stvarno zelim da sebi pomognem.da li je moguce stvarno kroz rukju izlijeciti sebe.ja je slusam vec nekoliko dana i mogu reci da su reakcije vise nego ocite...naucila sam na vodu odredene sure koje stoje tu i zelim danas da sebi naucim rukju akobogda.molim vas dajte mi neki savjet i da li se stvarno radi o sihru ili je to urok moram priznati da ta dva pojma nisam bas dobro shvatila.ono sto mene vise brine jeste sto je nemoguce sebe do kraja izlijeciti jer i sami kazete da ljudi pod abdestom i imanom mogu da obole od sihra.a dokaz za to je i nas poslanik muhamed koga su zidovi uspjeli ospihriti.ne mogu reci da sam totalni vjernik u smislu da obavljam sve sto nam allah propisuje ali isto tako ne mogu reci da sam nevjernik ili da ne obavljam nista.znam svako ce reci da nikad nismo dobri vjernici sto je i tacno.molim vas za pomoc jer sam na toliko foruma mailova poslala pitanja molbe nisam dobila odgovor.

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: potrebna pomoc

Post od mesiha » Sre Apr 22, 2009 6:00 pm

Pa prije nego sto posumnjas na sihre iskljuci sve ostale mogucnosti,mozda zaista ne postizes iste rezultate kao prije? razgovaraj s profesorima,ako si sigurna da radis sve kao i prije to ce se lako dokazati.Mozda je do profesora???

mozda imas i psihickih problema,mozda bi se trebala obratiti psihologu?


sihri su zadnje

elvisahodzic
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 2:57 pm

Re: potrebna pomoc

Post od elvisahodzic » Čet Maj 21, 2009 10:13 am

draga moja,
ti kao da nisi dobro procitala moj mail.napravi ti mene ludom.po cemu si zakljucila da sam luda ili da imam psihickih problema.svasta sam ocekivala ali ovakav mail nisam,ja sam ti lijepo napisala da ne postizem iste rezultate ne zato sto ne ucim ili nisam u stanju da naucim nego sto se uvijek nesto desi da dobijem sto ne samo ja nego niko u sali.ja ne znam da li si student ili ne ali ako jesi onda znas da nema studenta koji izade i kaze ja sve znam.to cak ne zna ni profesor.drugo ja sam sihr pronasla,trece hodza je potvrdio da sam pod sihrama.koliko ti jos dokaza treba da imas pa da kazes da je neko pod sihrom.toliko o nasim muslimanima i njihovoj pomoci.nije ni cudo sto se svaki put moram razocarati.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: potrebna pomoc

Post od daneS » Čet Maj 21, 2009 11:19 am

es selamu alejkum,
razloga za ljutnju nema,shvati, svako bi želio a i misli da može biti autoritet na forumu.ja tvrdim da stručan nitko nije. pa iz prostog razloga što je to nemoguće a i direktno zadiranje u gajb.
evo ovako, zanimljivo koliko si iskrena, ali ni to nije neobjašnjivo nego je to rezultat borbe koju vodiš .siguran sam, inshAllna, da je i toj borbi kraj uskoro .rekao bih da to što radiš radi i dalje ali razbi svoje strahove i počni razbijati atome a ne predrasude, odnosno nerazmišljaj o ispitima,profesorima, barem ne intenzivno, nego o dominaciji nad njima ,naravno sve pod abdestomk i bismillom,svakako pokušaj čim prije doći do nekog od ljudi koji uče rukju, a na forumu je i kontakt od nkog u beču, pa čim prije i kroz tu fazu prođ,i sve dok ti nebudeš sigurna da ti više netreba.
iz bosne si,a iako nisi ,organiziraj sebi termin kod enesa, vrijedi pokušati.ako je bilo kakva smetnja , vezana za sihre illi džine, pa i uroke, za sve je potrbno malo vremena odnosno malo više vremena.
neka ti Allah snagu i volju da, neka ti se smiluje i neka te čuva i nijednog trena neostavlja samu, samo on je to kadar.Amin.

elvisahodzic
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Apr 22, 2009 2:57 pm

Re: potrebna pomoc

Post od elvisahodzic » Pet Maj 22, 2009 9:35 am

hvala ti na lijepom odgovori,samo sto ja vise ne znam ko je ispravan a ko ne...i ako ces iskrenoja najredije ne bih isla nikom...pokusavam koliko je moguce da se sama izlijecim ako za to lijeka ima...jer danas ruku na srce ali uvijek se nade neko ko ce reci taj i taj nije dobar a ja vala stvarno ne znam sta da uradim.ali nebitno,ono sto mene najvise boli jeste koliko smo mi sami kao muslimani spremni jedni drugima pomoci.

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: potrebna pomoc

Post od bjela ruza » Pet Maj 22, 2009 11:24 am

Selam alejkum Elvisa,

Ne obracaj paznju na ljude, ljudi ima svakakvih. Allah je Gospodar svih svjetova, sve nas je opskrbio pa ga ljudi opet psuju i obozavaju druge mimo Njega, sta onda ocekivati od ljudi po pitanju ljaganja i blacenja obicnih smrtnika.

Samolijecenje je dobro samo to radi redovno, iskreno se pokaj Allahu, redovno uci istigfar, neka ti ne bude tesko ustajati na nocni namaz, posti ako mozes ponekad ponedeljkom i cetvrtkom i udjeljuj sadaku. Nauci sebi na vodu, na maslinovo ulje i na med i to koristi i pored svega nevedenog cvrsto se pouzdaj u Allahovu pomoc jer ona ce stici makar to i potrajalo.

Nadam se da ce ti moji savjeti pomoci

S.A.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: potrebna pomoc

Post od daneS » Sub Maj 23, 2009 7:22 am

es-selamu alejkum,
pretpostavljam da si na raskrižju,ali na onom koji vodi u više od tri pravca.sasvim je normalno.sumnja, razočarenje,to su stvari koje su trenutno tvoj front ,Wallahi to je sve normalno,lijeka ima za sve bolesti a ima i ljudi koji liječe ispravno, mada moraš znati jednu stvar a to je da ćeš ti sama sebi izabrati posrednika koji će ti pomoći da Allahova volja bude da se smiješ iz dubine duše i da je smiješno stanje ovo u kojem si sad.
meni je osobno poznato tvoje stanje koje zračiš a koje se osjeća jako , a to je razočarenje,koje rezultira sumnju u sve,samim tim gubiš hrabrost odnosno volju.e, sad je dosta, da baš sad je svega i svemu dosta.to je ono što ćeš sebi reći i krenuti u rat sa sumnjom strahom i ostalim nevidljivim ,kako' pa evo ovako sve ove upute na ovom forumu su blagodat kao slušaj rukju, uči na vodu,to i to, maži se ,itd ali obavezno si napravi selekciju učača kojim ćeš da ideš pa onda put pod noge i juriš na vjetrenjače :D.
olakšajmo sumnju o tome dali je pravi ili nije, za početak neka bude Enes, ON JE ADMIN OVE STRANICE I NAJVIŠE GA ZANJU-ZNAMO.osobno ga poznam i drage volje popijem kahvu sa njim i sa njegovim najbližim. pa ako si u prolazu dogovori kahvu za početak, i kroz razgovor će i rukja doći, normalno sama ćeš odlučiti.
ja preporučujem diskreciju kod odlaska bilo kome i prepričavanje šta je i kako je bilo, izbor za društvo, ako je zbog hrabrosti neka budu najbliži po rodu.
lijeka za sve bolesti ima,Allah dž.dž. je dao boliesti i lijek za nji, kriju se u nam i oko nas


svako dobro i mir ti želim,molim Allaha dž.dž da te neostavlja samu niti jednog trena.el-Fatiha

Odgovori