Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Milka
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 7:20 pm

Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Post od Milka » Sub Avg 03, 2013 11:49 am

Sellam Alejkum braco,

Drug mi rece neki dan da se veze oko nekih dervisa ,i on zeli da postane jedan od njih, malo sam o tome citao po netu, samo znam da oni neso vrte tam vam, plesu, sta ja znam..
Znao sam ja i prije za rijec dervis, al nisam znao sta rade oni tacno.
Ono sto sam vidio sta rade nije mi se svidjelo, i mislim da nije lijepo za islam tako raditi,ipak treba se cuvati, koliko ja znam moze se reci da nema veze sa islamom

Moje pitanje je Sta oni sve rade tamo osim plesa, kako klanjaju, jel sunnete klanjaju, jesu li novotari ,cine li sirk, itd. Neka mi neko objasni malo o njima,cudno... Hvala u nastavku..

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Post od kenan79 » Sub Avg 03, 2013 12:09 pm

Ova tvoja pitanja zahtijevaju zaista detaljan odgovor, ali najbolje je to ukratko. Novotari su jer prakticiraju novotarske "ibadete", odn. ibadete koje ne poznaju i nisu prakticirale prve generacije muslimana od Allahovog s.v.t. Poslanika, Muhammeda s.a.v.s., pa njegovi ashabi, pa tabi'ini, pa tabi tabi'ini. Mnogi tarikati unutar sufija su skrenule sa pravog puta, cesto promoviraju panteizam sto nije u skladu sa ispravnom akidom, svog sejha cesto proglasavaju nepogrjesivim, a za neke kazu "da im se objavljuje", kao sto je to slucaj sa samozvanim sejhom bivsim generalom Armije BiH Halilom Brzinom, proglasavaju se evlijama bez dokaza, uzimaju hadise bez provjere njihove vjerodostojnosti, nemaju serijatskog znanja, nego svoje znanje pravdaju nekim batinskim (skrivenim) znanjem, skloni su filozofiji, veoma cesto, ako ne i po pravilu su u vezi sa dzinsko-sejtanskim svijetom i sihirbazi su... O svim devijacijama se mogu tomovi knjiga napisati, ali ovo je samo ukratko.

Moje upozorenje i na knjigu do koje sam dosao slucajno, a nosi naziv Muradijja od izvjesnog Suada Jusica iz Visokog (lokacija govori da je neki sufi-kvazi-sejh) gdje u svojoj knjizi želja navodi raznorazne dove, pa izmedju ostalog i tzv Karindze dovu. Jucer sam dao tu knjigu na brzinski pregled mom profesoru arapskog jezika i bas za tu dovu veli da u samom pocetku dove lijepo ide, spominju se Allahova imena, a na kraju ili drugi dio dove ima direktne veze sa sihrom i dzinima. Pa i to je dokaz da ti i takvi ljudi u takvim krugovima zavode ljude i nacin na koji to rade je u suprotnosti sa vjerom.

Ispod dolje je jedan od videa koji prikazuje koliko mogu zastraniti sufije, iako je malo ovakvih u BiH, ali ih ima. Po meni su gori oni koji ti dodju sa smijeskom i pricaju kako je sufijski put najbolji put i tako zavode ljude. Veoma cesto sufije imaju veze sa šijama, a o njima pricati je nesto posebno. Uglavnom, savjetuj kolegi da ih se kloni.


Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Post od Senad » Sub Avg 03, 2013 6:54 pm

Najgluplji video ikada montiran po pitanju zastranjivanja u vejri. NIti ima veze sa dervišim a ni sufijama u BH . Ovaj drugi dio može biti i kao reklama za ove sihirbaze . A sihirbaza ima i u saudiji a nisu sufije ni derviši.

Ovi što se probadaju ovakvom montažom i nazivom i reklamom za ove sihirbaze stiče se dojam da su onio zaista u Hravatskoj ili ja griješim.

Pitanje za kenana da li su u Hravatskoj ovi što se probadaju? JAsno je da su ovi sihirbazi u Hrvatskoj "liječe"

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Post od kenan79 » Ned Avg 04, 2013 12:01 pm

Senad napisao:Najgluplji video ikada montiran po pitanju zastranjivanja u vejri. NIti ima veze sa dervišim a ni sufijama u BH . Ovaj drugi dio može biti i kao reklama za ove sihirbaze . A sihirbaza ima i u saudiji a nisu sufije ni derviši.

Ovi što se probadaju ovakvom montažom i nazivom i reklamom za ove sihirbaze stiče se dojam da su onio zaista u Hravatskoj ili ja griješim.

Pitanje za kenana da li su u Hravatskoj ovi što se probadaju? JAsno je da su ovi sihirbazi u Hrvatskoj "liječe"
Brate, ako nisi dobro odgledao, onda ponovo pogledaj i vidjet ces da na par mjesta upravo ovi dervisi sto se zakucavaju i probijaju pricaju naski jezik i savrseno ih dobro razumijes. Btw, ovo nije montirani video, ovih i ovakvih ima i kod nas vjeruj mi. Nekad sam bio u tim krugovima i gledao sam sve i svasta, doduse, ne ovakve idiotluke, ali ih ima i kod nas to je 100% sigurno i provjereno. Kod nas su se uvukli mnogi, ako ne i svi tarikati prisutni u svijetu, tako da nista nije iskljuceno.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Post od Senad » Ned Avg 04, 2013 5:41 pm

Pitam jeli ovo u hrvatskoj ili ne prvi dio ,probadanja, ?

Kada sam rekao da je montaža mislim da prvi i drugi dio nema nikakve veze jedan sa drugim ,ima u zastranjivanju, ali se ne dešava na istom mjestu . Pokušao sam da prepoznam ove sihirbaze u prvom djelu gdje se probadaju ali niti jednog nisam mogao prepoznati.

Ako može odgovor čiji su sihirbazi u saudiji.

Postali ste opsjednuti sa tim forsiranjem mržnje a ne uviđate da sve što više drmate da narod sve više ide u zagrljaj takvim. N e pravite bez veze reklame! Ni jednim ni drugim.

Većina će otići kod ovih sihirbaza nego da se prihvati namaza. ONi su za neuke "liječnici" i prividino riješavau problem.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Post od kenan79 » Pon Avg 05, 2013 10:37 am

Senad napisao:Pitam jeli ovo u hrvatskoj ili ne prvi dio ,probadanja, ?

Kada sam rekao da je montaža mislim da prvi i drugi dio nema nikakve veze jedan sa drugim ,ima u zastranjivanju, ali se ne dešava na istom mjestu . Pokušao sam da prepoznam ove sihirbaze u prvom djelu gdje se probadaju ali niti jednog nisam mogao prepoznati.

Ako može odgovor čiji su sihirbazi u saudiji.

Postali ste opsjednuti sa tim forsiranjem mržnje a ne uviđate da sve što više drmate da narod sve više ide u zagrljaj takvim. N e pravite bez veze reklame! Ni jednim ni drugim.

Većina će otići kod ovih sihirbaza nego da se prihvati namaza. ONi su za neuke "liječnici" i prividino riješavau problem.
Allah ti dao svako dobro, deder procitaj jos jednom moj komentar i POSLUSAJ sta ovi sto se zakucavaju pricaju.
A na ove i ovakve treba upozoravati, ako ti mislis da ne treba onda i nemoj. Ja hocu.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Post od Senad » Pon Avg 05, 2013 7:37 pm

Apsurd je to moj kenane gurate sve i svašta tamo gdje ne treba . Brčete kruške i jabuke. Uoopšte ne ulazite u psihologiju onog koji pregledava ovaj forum koji traži i otrova ako će mu biti lijek. Drugo ova montaža videa ima za cilj reklamu ovih koji navodno liječe u drugom djelu jeregzorcizam sa izjavama pacijenata zasjenjuje ove što se probadaju .

Prije godinu dana savjetovao sam jedna par koji je 10 godina u braku i nemaju djecu da ne idu sihirbazima i prevarantima da to nije njihov put već da se okrenu vjeri i istinskom pokajanju .. Danas čujem kako su išli kod Nizame Al Raise ( evo i ovo bi bila reklama ali..) u startu im je uzela 1000 eurića i zaprijetila ako ikom kažu da će ih rasturit i da moraju još da donesu 5000 eurića. Drugoj ženi je uzela 500 eurića i skinula prsten sa ruke , trećoj ženi uzela je 1500 eurića .

Najjače Oružije šejtana je upuhivanje misli , vesvese a sam naziv ništa ne znači
Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ? . Sihirbaza ima i u saudiji a uz to imaju i šerijatsku policiju????!
Ako misliš da treba samo nastavi!!!!

OniX
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Maj 02, 2020 10:45 pm

Re: Dervisi ? Sekta ? Dzehennem ? Novotarije ?

Post od OniX » Pon Nov 09, 2020 6:25 pm

kenan79 napisao:
Sub Avg 03, 2013 12:09 pm
Ova tvoja pitanja zahtijevaju zaista detaljan odgovor, ali najbolje je to ukratko. Novotari su jer prakticiraju novotarske "ibadete", odn. ibadete koje ne poznaju i nisu prakticirale prve generacije muslimana od Allahovog s.v.t. Poslanika, Muhammeda s.a.v.s., pa njegovi ashabi, pa tabi'ini, pa tabi tabi'ini. Mnogi tarikati unutar sufija su skrenule sa pravog puta, cesto promoviraju panteizam sto nije u skladu sa ispravnom akidom, svog sejha cesto proglasavaju nepogrjesivim, a za neke kazu "da im se objavljuje", kao sto je to slucaj sa samozvanim sejhom bivsim generalom Armije BiH Halilom Brzinom, proglasavaju se evlijama bez dokaza, uzimaju hadise bez provjere njihove vjerodostojnosti, nemaju serijatskog znanja, nego svoje znanje pravdaju nekim batinskim (skrivenim) znanjem, skloni su filozofiji, veoma cesto, ako ne i po pravilu su u vezi sa dzinsko-sejtanskim svijetom i sihirbazi su... O svim devijacijama se mogu tomovi knjiga napisati, ali ovo je samo ukratko.

Moje upozorenje i na knjigu do koje sam dosao slucajno, a nosi naziv Muradijja od izvjesnog Suada Jusica iz Visokog (lokacija govori da je neki sufi-kvazi-sejh) gdje u svojoj knjizi želja navodi raznorazne dove, pa izmedju ostalog i tzv Karindze dovu. Jucer sam dao tu knjigu na brzinski pregled mom profesoru arapskog jezika i bas za tu dovu veli da u samom pocetku dove lijepo ide, spominju se Allahova imena, a na kraju ili drugi dio dove ima direktne veze sa sihrom i dzinima. Pa i to je dokaz da ti i takvi ljudi u takvim krugovima zavode ljude i nacin na koji to rade je u suprotnosti sa vjerom.

Ispod dolje je jedan od videa koji prikazuje koliko mogu zastraniti sufije, iako je malo ovakvih u BiH, ali ih ima. Po meni su gori oni koji ti dodju sa smijeskom i pricaju kako je sufijski put najbolji put i tako zavode ljude. Veoma cesto sufije imaju veze sa šijama, a o njima pricati je nesto posebno. Uglavnom, savjetuj kolegi da ih se kloni.

O kakvom ti dozivanju dzina govoris , Allaha ti

Prijatelju. Prijevod KARINDŽE DOVE je sljedeći:

"Allah me sacuvao od prokletog sejtana! U ime Allaha, Svemilosnog, Milosnog. Hvala Allahu , Gospodaru svjetova. Neka je blagoslov i mir Njegovom najboljem stvorenju Muhammedu, njegovoj porodici i svim njegovim drugovima. Allahu, Gospodaru Dzebraila, Mikaila, Israfila, Azraila, Ibrahima, Ismaila, Ishaka i Jakuba, Ti koji spuštas blagoslove i koji si spustio Tevrat, Zebur, Indzil i Furkan- Nema snage niti moci osim sa Allahom, uzvisenim i velicanstvenim. Nema boga osim Allaha, vladara , Jasne Istine. Muhammed je Allahov poslanik , davalac istinitog obecanja i povjerljivi -O Gospodaru, o Zivi, o Odrzavatelju, o Posjednice uzvisenosti i plemenitosti, molim Te, o Allahu, Velicanstveni, da me opskrbis halal i prijatnom opskrbom, miloscu Tvojom, o Najmilosniji milosnice. O Stvoritelju, o Ti koji prikrivas tudje mahane,o Uzviseni, o Oprostivi, o Čuvarni, o Vjerni, o Najmilosniji milosnice. / prijevod : ZBIRKA DOVA (Hadzi Hafiz Smail Fazlic)

Odgovori