Hamajlija- Trazim savjet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Mar 17, 2006 10:29 am

ako imas pec u kojoj lozis, to spalis.
ako nemas onda negdje iskopas rupu u zemlji i to spalis tu i zagrnes taj pepeo u tu toj rupi.

bratuncanka22
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Mar 05, 2006 4:39 pm

Istihare

Post od bratuncanka22 » Pet Mar 24, 2006 9:19 pm

Selam


Jedno vrijeme sam imala potrebu da klanjam istihare namaz i namaz za ispunjavanje zelje,problem je sto nakon istihareta nikada nista nisam sanjala sto bi mi pomoglo u vezi moje odluke...klanjala sam vise puta.Sto se tice namaza za zelje,zanimljivo je da kad sam god to klanjala u dusi sam osjecala neki smiraj i kao da mi je nesto htjelo reci sve ove probleme ces ubrzo rjestiti,i hvala Allahu zelja mi se ispunila.No ipak sto mi istihare namaz uopste nije pomogao,dali je moguce da nesto nisam ispravno uradila ili san nije obavezan? jer moja majka kad god klanja istihra kaze da odmah tu noc sanja nesto sto joj uvijek pomogne u odluci.Bilo kako bilo,zahvaljujem se Allahu sto je saslusao moje molitve i ispunio mi ih


selam

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Mar 24, 2006 9:41 pm

Salam aleykum!

Na pocetnoj stranici lijecenja kuranom ima opsirniji text o istihare salatu.San nije obavezan,niti je smisao istihare.Jer je Allah swta Taj koji obavjestava , ,ali je On Taj koji odredjuje i priblizava nesto ili nekog ili udaljava.Istiharom se moli srechan izbor u necemu ili da nam Allah swta nesto primakne ako je dobro po nas ili odmakne ako je od stete.
Iako se ne sanja nista treba je klanjati i to cesto, ocekujuchi da nam Allah swta primakne ili olaksa neko dobro.
Hajirli.

Odgovori