WI-FI mreza

Ako ima ko sta korisno, bujrum!

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

WI-FI mreza

Post od zara » Sub Maj 30, 2009 9:09 pm

Selam aleikum,

kako vidim da odje ima dosta informaticara da upitam.
Ja imam laptop-kompjuter za nosanje sa WI-fi.
Pored moje kuce ima biblioteka sa slobodnom mrezom za ukljuciti se na internet .
Ja sam isla u tu biblioteku i nikako nisam mogla da se ukljucim na internet.Ostali svijet
dodje i zacas se ukljuci.Cak su mi pomagali i zaposleni tamo i dali mi sifru za ulaz
ali , jok dobijem signal da sam ukjucena i odmah posije toga da je ta red isuvise slaba ili nula itditd.
Nosim taj isti kompjuter u Universitet udaljen nekih 500 m od mene i ukljucim se preko mreze wi-fi za cas tamo.
Ne shavtama zasto se ne mogu ukljuciti u biblioteku. :shock:
Probala sam puno puta i ne moze.
Ko zna , nek odgovori.
dzazaka lahu hajren

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: WI-FI mreza

Post od Haris » Ned Maj 31, 2009 8:35 am

Ako si mogla na univerzitet i sve ok, trebalo bi i ovamo moci. To bi znacilo da nije do tebe nego do bazne stanice u biblioteci. Pokusaj stabilizovat antenu, ako je na USB i okrenuti prema baznoj stanici tako da se ne pomijera i da je pod pravilnim uglom. Ne vidim nikakvu prepreku sa tvoje strane sto se tice toga, a ako vec radi idealno na univerzitetu.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Re: WI-FI mreza

Post od zara » Pet Jun 05, 2009 2:50 pm

We aleikum selam,
i dalje se ne mogu prikljuciti.Nemam antenu na usb, nego je unutra u kompjuteru.Zanimljivo da ja imam znakove
cijelo vrijeme-zelena boja da mi je prijem talaa odlican ali svejednom se ne mogu ukljuciti. :mrgreen:

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: WI-FI mreza

Post od Haris » Sub Jun 06, 2009 11:49 pm

Razgovaraj sa bibliotekarima, mozda je MAC adresa antene koja se nalazi u tvom kompu banovana ili nesto sl.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Re: WI-FI mreza

Post od zara » Pet Jun 19, 2009 3:15 pm

Selam aeikum,

Ocistila sam moj kompjuter.Imala sam tamo nekih trojanaca, vise nego u Grckoj. :mrgreen:
Zatim sam ga ponovo montirala , i sad je super.
:D Evo me pisem iz biblioteke.

Odgovori