Cancar

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
sabah_sa
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 5:02 pm

Vratite se temi!

Post od sabah_sa » Uto Jun 05, 2007 12:12 pm

Merhaba raja,
poselamio vas je h. hašim.
Davno je bio vakat da se vratimo temi i ljudima koji imaju probleme ponudimo rješenja na iste. Postoji li i jedna tema oko koje svi mogu biti jedinstveni. Ima li Kur-ana i liječenja bez hfz Čanče, Bugija i sl.
Ako smatrate da ti ljudi ništa dobro ne mogu ponuditi, onda ih zaobiđimo.
Ako je tako, jesu li oni uopće vrijedni spomena. Razumijem da možemo nekoga poštovati ili prezirati, ali ako se neko blati javno onda to već za sobom vuče i druge konsekvence kao što je krivična odgovornost. Ako ste svi vi u pravu zašto u potpunosti neste demantirali ove "kilometarske"
postove?
Kerovi laju - karavane prolaze.
Da car haje što pas laje, carstvo bi propalo

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Jun 05, 2007 2:07 pm

REKAO JE ALLAHOV POSLANIK saws:STA JE DOZVOLJENO,HALAL,JASNO JE,A STA JE ZABRANJENO,HARAM,JASNO JE,A MEDJU NJIMA IMA NEJASNIH STVARI KOJE MNOGI NE POZNAJU.KO IH SE USCUVA,SACUVAO JE SVOJU VJERU I CAST,KO SE UPUSTI U NJIH,ZAPASCE U ONO STO JE ZABRANJENO:

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Jun 07, 2007 1:46 am

Selam alejkum

O kojem Cajlakovicu se radi...jel onaj iz Zenice sto je napisao tajna Sulejmanovog prstena ?
Uvodjenje zikra i tekija u kojem se zikri onako kako se nije cinilo u prvoj generaciji je novotarija i prece je slijediti ono sto je ispravno nego kojekakve dzematske zajdnice koje slijede novotarije!

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pet Jun 08, 2007 12:41 am

Selam alejkum



Pitanje: Kupio sam knjigu 1001 noć o kojoj je naša bošnjačka štampa, a i naši intelektualci rekla sve najljepše. Bio sam iznenađen kad sam je počeo čitati. Knjiga je puna scena koje odudaraju od islamske kulture i morala. Šta mi preporučujete da uradim sa knjigom koju sam kupio?

Odgovara Sukrija Ramic

Odgovor: Što se tiče književne vrijednosti ove knjige mogu da kažem da se ona ne smatra posebno vrijednim književnim djelom. U enciklopediji El-Mevsua el-arabijje el-alemije o 1001 noći se kaže: ”Najstarija manuskripta 1001 noći koja je do nas došla datira iz jedanaestog stoljeća po Hidžri. Pisana je jezikom koji je bliži narodnom. Ponekad je rimovana. Svojim pripovjedačkim obraćanjem ona je uperena ka običnom čovjeku. Ne pridržava se pravila gramatike arapskog jezika i ne zna se ko ju je napisao. Zbog toga se tretira kao narodna književnost.” (Vidi: El-Mevsua el-arabijje el-alemije, 2/554.) Muslimani ovoj knjizi nisu posvetili posebnu pažnju. Da je imala posebnu vrijednost oni je sigurno ne bi zaobilazili. Činjenica da su Francuzi prvi štampali ovu knjigu mnogo govori. Prije je štampana na francuskom nego na arapskom. Činjenica je da su ljudi koji su se posvetili proučavanju ove knjige i koje je ova knjiga inspirisala uglavnom nemuslimani, a među onima koji se ubrajaju u zaljubljenike u 1001 noć, a koji nose muslimanska imena ne možemo naći nijednog za koga znamo da je Allahu, dž.š, pet puta dnevno na sedždu padao. Mada ovo djelo nema značajnu književnu vrijednost u njemu ima puno narodne mudrosti iz koje čovjek može uzeti korisne pouke. Međutim, kada se uzmu u obzir nemoralne scene o kojima ova knjiga govori na jedan, po islamu, nepristojan način, kada se uzme u obzir da se o nemoralu govori, uglavnom, na pozitivan ili u najmanju ruku nekritičan način, možemo sa sigurnošću reći da ova knjiga nije za muslimansku kuću. Smatram da je ovo knjiga nemorala te ju je zbog toga grijeh čitati. Veličina tog grijeha ovisi o dvije stvari: a) od količine izgubljenog vremena na čitanju knjige, a koje je bilo na uštrb obaveza koje čovjek ima; b) od posljedica, tj. grijeha koje čovjek počini potaknut onim na što ga je 1001 noć uputila. Što se tiče pitanja šta da uradiš sa kupljenom knjigom odgovor možeš naći u drugom ajetu sure El-Maide, a u tu svrhu ti može poslužiti i poznati hadis: ”Nijedan od vas neće biti pravi vjernik dok ne bude želio svome bratu isto ono što sam sebi želi.” (Buharija i Muslim) Prema tome, ako si uvidio, a iz tvog pitanja mi se čini da jesi, da ta knjiga nije za muslimansku kuću, onda je u svojoj kući nećeš držati, niti ćeš je muslimanima prodavati niti poklanjati, a Allah, dž.š, najbolje zna.

Sablja
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 9:09 am

Post od Sablja » Pet Jun 08, 2007 8:40 am

Niko nema dokaza da je taj Cancar sihirbaz. Mozda postoje znakovi ali ne i dokaz. Ako se neko uvjeri svojim ocima ili iz pouzdanih ocevidaca onda se to netreba kriti. Enes je rekao ono sto je citao i dao nam znak da budemo oprezni. Bezveze je oko toga se svadjati.

Upozoreni smo da postoje sumnje u njega i neka svako odluci za sebe. Senad protiv danesa protiv emira protiv hasima su sve poeni za sejtana.

Selam

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Pet Jun 08, 2007 3:38 pm

ES-SELAMU ALEJKUM!
KOLIKO JA ZNAM NIJE RECENO DA JE CANCAR SIHIRBAZ,NEMOJTE IZVRTATI,NIJE RECENO NI DA JE BUGARI SIHIRBAZ,TO SU VELIKE OSUDE,SAMO SU NAGLASNE NEPRAVILKNOSTI U RADU,STO SU VJERNE PRISTALICE I POTVRDILE!

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pet Jun 08, 2007 5:32 pm

es-selamu alejkum,
niko nije rekao da su hafizi čančo i bugi sihirbazoni,nego su hašim i sabajlija tako shvatili
ja sam pitao dali je ovo lov otvorenio lov na hafize i samo su se za lov ali sa preaćkama javili odnosno javio sabajlija.
ma neka bude kako biti mora,ja sam primjetio da je sabajlija došao k sebi, malo je još zbunjen ali ide niz dlaku.
sabah-sa.poselami hašima i neka ćilimom leti,to je njegovo pravo da bira i kupuje sebi prevozno sredstvo.
samo da tebe ko u lampu ne zatvori,to me sekira,jer ja bih rado kahvu sa folerom popio

Sablja
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 9:09 am

Post od Sablja » Sub Jun 09, 2007 8:53 am

Senad napisao:
Sablja napisao:
Senad protiv danesa protiv emira protiv hasima su sve poeni za sejtana.

Selam
Esselamu alejkum!

Da li ovo gore napisano znači...... sam protiv svih. Ovo bi moglo inponovat da nema ovih poena i šejtana :D :wink:

Jesam li i ja to postao sihirbaz :evil: :twisted: ...još samo mi fali titula :lol: :lol: :lol: :wink:



Ako sam napisao da su kilometarski postovi bezveze nemora značiti da pišeš ovako zamotano .....slobodno otvori dušu al' nepretjeruj :wink:


Esselamu alejkum
To ne znaci da si ti sam protiv svih i samo sam te uzeo kao primjer nista osobno.

Sablja
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 9:09 am

Post od Sablja » Sub Jun 09, 2007 8:57 am

Hafiz napisao:ES-SELAMU ALEJKUM!
KOLIKO JA ZNAM NIJE RECENO DA JE CANCAR SIHIRBAZ,NEMOJTE IZVRTATI,NIJE RECENO NI DA JE BUGARI SIHIRBAZ,TO SU VELIKE OSUDE,SAMO SU NAGLASNE NEPRAVILKNOSTI U RADU,STO SU VJERNE PRISTALICE I POTVRDILE!
Ako je istina ono sto pise u Bosnicevoj knjizi i ako je istina da je slao izvidzace u toku rata....neznam kako bi se ta osoba nazvala onda.

sabah_sa
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pet Maj 18, 2007 5:02 pm

Ozbiljna pitanja & ozbiljni odgovori

Post od sabah_sa » Pon Jun 11, 2007 8:31 pm

Merhaba, evo mene jopet!
Obzirom da ste nam svi dijelili lekcije, pošteno je i da svi dobijete odgovore. Na redu je čovjek sa nickom “AbuAmRibnFadL”. Evo njegova citata:
… Znaci stupe u kontakt tako sto ce covjek, izac iz okvira islama,da bi pridobio dzinna i njegove sposobnosti,naizmjenicno cineci usluge jedan drugom. Ovo se cesce dogadja sa dzinnima nevjernicima.Sihirbaz cineci kufr,a dzinn protiv uslugu (informacije i dogovore o ne napadanju),sve dok tome paktu ne dodje kraj, koji se desi ubistvom dzinna i njegovih podanika.
Aman, ja Rabbi, kako ti svašta znaš.Jesi li ti ušao u kontakt na takav način?
Ja se ne bih složio s tobom, ali da bar jednom ponudimo dijagnozu jadnom narodu ako ne možemo dati lijek. U kontakte ulaze najčešće djevojke potpuno bezazleno i naivno – spiritističkim prizivanjima. U čemu je fol? Iz radoznalosti želi cura da sazna kada, koliko puta i odakle će se udati, ko će joj biti muž, koliko će imati djece i slično. Pošto nema para da plati vidovite, skonta da bi bolje bilo da sama bude vidovita. Sastavi tada raju u krug i prizivaju „dobrog duha“. „Dobri duh“ tada dođe ali dovede i svoju raju. Djevojčice tada dobiju partnere (i u ljubavi) i postaju vidovite jer grmalji gledaju kroz njihove oči sav naš izvanjski svijet. Jasno im donekle postane tek poslije nekoliko godina kad se u stomaku počnu prevrtati njihova (da izvineš) kopiladi. Zašto? Prizivanje je upalilo zato jer nije bilo svijesti o Allahu niti je proučena Euza. Meleki se stide tih gluposti jer su tako programirani pa su se povukli. U prazan prostor se uvaljuju grmalji koji dobiju naše trebe i to džaba, a ima ih šućur Allahu, ko salate. Što i ne bi jer je naša najslabija treba bolja i produktivnija od njihove najbolje. Još veći problemi nastanu ako cura nađe momka (ljudskog) pa se htjedne udati. Onda i njega prebiju zbog konkurencije....
...Raskalaseni Dzinni muslimani mogu varat ucaca...
I ovdje si omahnuo. Nema ništa od toga. Prvo, muslimani nisu raskalašeni i ne varaju. Drugo, i kada bi bili, to im se u njihovu svijetu odmah vidi po čehri tako da nadređeni intervenišu. Treće, ako bi slučajno i ušao u čovjeka muslimana, sigurno neće biti osuđen na smrt jer je musliman ali najniža kazna mu je da mu obje noge budu polomljene. Pa bi li ti tako nešto probao? Bojim se da si do sada hvatao neke vlaške blentovine koji su ti vješto glumili. Zato sad pravilo znaš: šehadet+salavat+zakletva na Ismul-Eazam i ne boj se. Od prvog do posljednjeg momenta moraš biti koncentrisan da ti je Allah blizu kao dodir košulje.
...nemaju potrebe pomagati nekom kome Allah moze pomoc.
Bezbeli si u pravu, a što će ti Enes, Emir Koji Reži i drugi kad ti Allah može u svemu pomoći? Kad Allah donese odluku da pomogne, on će sigurno pomoći ne ulazeći u polemiku da li će se Njegov kader odvijati preko meleka, ljudi ili džina ili čak nekih nevjernika. Mumin u svemu vidi Allahovu blizinu. Sve su sile bez Allaha prdimahovine, pa nemoj biti zatucani glupan u akciji.
... Tako da padaju u vodu, glasine da se mogu dzinni muslimani prizvat u pomoc.
Nema potrebe nikoga zvati, ako si ispravan oni su tu i bićeš pomognut i melekima i džinnima i ruhovima... Nisam ti ja to izmislio... Čitaj malo...
… tesko je i nemoguce doc dzinn musliman
Pročitaj „Razgovor sa džinnom muslimanom“. Bezbeli da ti neće musliman doći na prizivanja. Merhaba, Kolumbo! Nešto sam u dilemi, da li je Aladin vadio vlaha iz lampe?!!!!
...U tvom tekstu ima tajno skrivenog nehotimicnog sirka u rijecima da si "naposljetku otisla da trazis pomoc od cancara".
...Merhaba, jopet jedan Indijanac – Šejh Koji Vidi Širk & Bid-at . Jesi ti vidovit, mašaAllah. Prevazišao si sve Bebe i Džemile (razlika je samo u tome što one plaćaju porez, a ti?)... Reci nam, šejh-ekserencijo, šta si pušio pa si postao toliko vidovit da zaviriš u srce ove naše sestre i vidiš tamo ni manje ni više nego širk. Da je tebi došla i ponijela para ono mašaAllah, ne bi bilo širka. Upamtite, širk se pere parama. Izvinite, ali nešta mi ovdje smrdi i to na šejha Imada, koji je metamorfozirao iz Egipćanina u Kakenjca. I on i utjeruje i istjeruje. Utjeruje imanske upalne procese u mozgove bosanskih ublehaša a istjeruje eure, marke, dolare i druge valute iz džepova. To je veliki sevap jer je dinar šejtanov brat.
Imamo i ovoga Đetića Ernesta. I on je vidovit i zna svašta. A da, mrčo, đe si bio do sada – čoče, lebac ti se ogadio. On nudi uslugu za sahat i to besplatno što se Čančo mučio 5 ili 6 sahata. Koji li su u tebe kerameti? Sigurno baješ Gorski vijenac i hasta ozdravi. Još si vidovit pa znaš dijagnozu iz Podgorice u Sarajvo a da pacijenticu ni vidio nisi. Ha tragedije kako te reis Rifet Fejzić nije prije otkrio. Valjda te čuva da te Rusi ne kidnapuju. Nisam znao da Crnogorci imaju tako brze ifrite, za sekundu potcijeniti i oklevetati čojka u „drugu državu“.
Ostao sam dužan odgovor i ovom Indijancu Emir gr & wau
Svi se slazu da je trazenje pomoci od dzina zabranjeno, pa makar i oni bili muslimani, u protivnom donesite validan seriatski tekst za potvrdu svojih stavova kur`anom i sunnetom.
Upitaj ga moze li tu prisustvovati drugi hafiz njemu ne poznat, dok on bude ucio rukju?
Odakle ti znaš da Čančo traži pomoć od nekakvih džinna? Jeste li vi skupa načisto šta je i kome zabranjeno, traženje pomoći od džinna (što bi bio širk u čemu se svi slažemo) ili uopće komuniciranje sa drugim svjetovima? Iz teksta se razumije da je Enesu, Emiru Koji Reži, razhafizanom hafizu Mensudu Deviću, i Vidovitom Šejhu – Specijalisti za Širkove i Bid-ate dozvoljeno sve a drugima nije ništa. Može kod našeg Čanče prisustvovati ko god hoće, samo da nije vlah. Dakle šehadet+salavat, pa bujrum. A i prisustvovali su do sada i hodže, i hafizi, i derviši, i vehabije, i ulema Turske, Sirije, Egipta, i neke muftije, i ljekari specijaliste za ortopediju, oftalmologiju, neuropsihijatriju, fizijatriju, hirurzi i studenti svih profila. Bilo ko da ima problem u familiji, obrati se prvo njemu pa ako ne može, ide dalje.
Na kraju mi je ostao daneS. Evo njegovih citata:
ako je i bosnić izmislio taj dijalog radi dramatizacije jer takav je lik Bosnić,zašto bi ga hafiz tužio pa nije tužibaba,možda je na višem nivou i moli Allaha da oprosti Bosniću. hoćemo li mi to rješiti?
dali mi to zadiremo u gajb,a pravimo se kako smo shvatili šta je to gajb. pa nije gajb samo ćiri bu, ćiri ba. a kahvu da platim i tu njušku da vidim to,to je već,već neznam šta? on ima znanje i visoko mišljenje o sebi, on je iz SARAJVA,/možda srpskog/ sabah lijepo zboriš,ali praksa ti je suprotna
sabah-sa, I LOVE YOU

Tu si negdje haman razumno pojmio - to zaista poštujem. Bravo, i konstatacija da li smo svi pozvani da zadiremo u gajb je ispravna. Njušku mora da si vidio u ogledalu pa ti nije jasno čija je. Nemam znanje nego odgoj: „ko me nauči harf - postaću mu rob“. Cijenim i sebe i druge, jesam iz SARAJVA koje nikad nije bilo srpsko a niti će biti do Kijametskog dana, ne zbog herojstva Čanče, Bugija ili moga, nego zato što Allah ne da. Izgleda da su ti ovi forumski haveri utjerali nekog vidovitog džinna pa daješ izjave da mi praksa nije dobra. Merhaba i tebi, vidoviti!
Nego, dajte da završimo sa griješenjem i da razmijenimo iskustva: koju suru je dobro učiti za koji i kakav problem, a ne ovo...Kako odrediti dijagnozu, kako napraviti preventivu da ne zapadnemo u probleme, može li se narkomanija liječiti Kur-anom, i još milion pitanja......?


Psi laju – karavane prolaze.
Da car haje što pas laje – carstvo bi propalo.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Jun 11, 2007 11:47 pm

Selam alejkum,zar mislis tim jezikom i ahlakom da nas uvjeris u nesto suprotno,zaista nemam komentara za tebe sabah,mogu ti reci samo jedno hadisom Resulullaha saws:Ko nema srama neka radi sta hoce i hadisom Resulullaha saws:Vi ste vjere vasih drugova(s kim si takav si) i hadis: vrijedjati vjernike je haram:zato brate nezelim se uplitati u daljni dijalog sa tobom.Halali.Razgovor sa dzinnom muslimanom je knjiga medj svjetske priznate alime svrstana u bajke,a posto volis bajke prodj se mene,vise volim realnost.Selam alejkum i nek te Velicanstveni Allah cuva.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sre Avg 08, 2007 1:36 am

Selam alejkum

Da nije Allahove miloste ne bih ni bilo ovog foruma a ne nekih pijanica, da Allah nagradi bradonje i ne bradonje i sve one koji su se borili u Bosni pa makar da su i jedan kamen bacili.....nadam se da ce mo mi bar poceti uciti dove za njih a ne prigovarati za ono sto su uradili.

Tema je zatvorena !

Zaključana tema